Jag har latat mig sedan multisport-tävlingen….Endast ett MTB-pass har jag fått till.
Jag har känt mig slö och omotiverad och tänkt att nu så är ju årets utmaningar snart klara – ”endast” Lidingö 15 kvar.
Idag packade jag med mig löparkläder till jobbet för att få till ett pass. Bytte om och stack iväg 2 varv runt Hammardammen så fort jag slutat jobbet. Vad härligt det var!! 🙂
Kändes pigg i benen och när jag åkte hemåt kände jag mig glad och tankad med energi.
Startade upp bullbak, chokladbollsbak och rullade köttbullar. Ibland blir jag riktigt imponerad av mig själv 😉
Tänk att man glömmer så lätt vad träning ger energi tillbaka!
Nu ska jag hålla i det här och ta med mig träningskläder ett par dagar i veckan till jobbet – så att jag verkligen kommer mig för. När jag väl har kommit igång igen så rullar det ju på och då är det inga problem – det är när man råkar ”lata till sig” som det är lätt att fortsätta med de dumheterna….
Du får passa på att gå på våra lunchpass helt perfekt att vara färdigtränad när man slutar 😉 onsdag: Kettlebell torsdag: Core fredag FM/Bodypump på fredag kör jag och då vill jag se dig där;)
Yes Sir! 😉
Snyggt jobbat där Jessica. Thats the spirit!